Bucovina bătută acasă de Naftovyk-Ukrnafta

Bucovina

BucovinaBucovina Cernăuţi a fost învinsă pe propriul teren de Naftovyk-Ukrnafta din oraşul Ohtyrka, regiunea Sumy. Scorul final al meciului din nou a fost unul ruşinos pentru cernăuţeni – 1:4 în favoarea oaspeţilor.

În prima repriză fotbaliştii bucovineni au primit două goluri în poartă timp de 5 minute. Dubla a fost înscrisă de jucătorul lui Naftovyk, Voiţehovski, care a marcat în poarta Bucovinei în minutele 16 şi 21.
În minutul 23 Vasyl Palag­niuk a reuşit să înscrie în poarta oaspeţilor, scorul devenind de 1:2. Flacăra speranţei s-a aprins în acea clipă în inima suporterilor bucovineni – părea că o egalare este posibilă în acest meci. Din păcate, în minutele 59 şi 61 ale întâlnirii două goluri consecutive ale fotbaliştilor de la Ohtyrka au stabilit un scor destul de ruşinos. Pentru oaspeţi au marcat Sondei (min. 59) şi Arveladze (min. 61). Astfel, cu 11 puncte acumulate Bucovina continuă să fie pe ultimul loc în clasament.