Echipa lui Oleg Protasov face egal cu echipa lui Rebrov

Astra Giurgiu, antrenată de ucraineanul Oleg Protasov, a terminat la egalitate, scor 2:2, meciul amical disputat împotriva liderului din Ucraina, Dinamo Kiev, într-o partidă disputată în Spania, la San Pedro de Alcantara. Kievenii au deschis scorul în minutul 7, prin Buialski, însă, în debutul părţii secunde, Denis Alibec, intrat la pauză în locul lui Fatai, a întors rezultatul printr-o dublă reuşită în 10 minute.
Dinamo Kiev a egalat în minutul 61, prin Kraveţ. Scor final – 2:2.
Astra: Giannis Arabatzis — Laurenţiu Rus (Syam Ben Youssef 74), Cristian Oros, Celio (Takayuki Seto 46), Junior Morais — Seidu Yahaya, George Florescu — Gabriel Enache, Vincent Laban, William De Amorim — Kehinde Fatai (Denis Alibec 46)
Dinamo Kiev: Shovkovski (Rybka 46) — Vida (Betao 65), Dragovic (Selin 69), Antunes (Tsurikov 69), Burda — Sidorciuk (Miguel Veloso 61), Rybalka (Kalitvinţev 65), Buialski (Belhanda 61) — Lens (Haratin 65), Kravets (Teodorczyk 65), Iarmolenko (Miakuşko 65).