FC Bucovina a pierdut la Ivano-Frankivsk. Scor final 2-5

a2d776612246d598c744792a62711a11_L

În cadrul celei de-a 16-a etapă a Campionatului Ucrainei la Fotbal din Liga II, echipa cernăuțeană de fotbal FC Bucovina a fost învinsă cu scorul de 5-2 de FC Prykarpattia, Ivano-Frankivsk, într-un meci disputat în deplasare, în după amiaza zilei de 14 octombrie.

Ambele goluri ale „bucovinenilor” au fost marcate Serghii Rața. Primul a fost marcat în minutul 22, iar cel de-al doilea a fost marcat după un penalty acordat în minutul 45. Golurile marcate de echipa gazdă au fost înscrise în minutele 27 (Konkolniak), 63 (Dytko), 77,81,87 (Hudobyak).

Actualmente FC Bucovina se clasează pe locul 6 cu 3 victorii, 5 egaluri și 5 înfrângeri.

Următorul meci este programat pe 22 octombrie. Echipa cernăuțeană se va întâlni în echipa Agrobiznes Volcycik.