FC Bucovina învinge Veres Rivne

Bucovina Veres

Bucovina VeresÎn cel de al patrulea tur al celei de a doua ligi ucrainene de fotbal, FC Bucovina Cernăuți a învins acasă echipa Veres Rivne. Gazdele au reușit să deschidă foarte repede scorul. Deja în minutul 10 Anton Batrak „a închis” o centrare excelentă de pe flanc. Elevii lui Viktor Mglineț continuau să atace și în minutul 43 scorul a fost dublat de Stepan Makoviiciuk.
După pauză, echipa din Rivne a încercat să caute o posibilă egalare. În minutul 55 Bogdan Skoțki a reușit să înscrie în poarta bucovinenilor, scorul devenind 2:1 în favoarea echipei din Cernăuți. Fostul jucător al Bucovinei, Alexandru Lacusta, a avut câteva ocazii de gol, însă, din fericire pentru bucovineni, nu a reușit să aducă celor din Rivne mult dorita egalitate, scorul final rămânând de 2:1.
FC Bucovina: Musienko, Mu­­zicenko, Maidanevici (Teme­riv­ski, 76), Dmitrenco, Luțiuc, Bilala, Makoviiciuk (Reabyi, 62), Krasov, Reașco, Sivka.