FC Bucovina învinsă în deplasare

IMG_7407-700x466

În cadrul etapei a 6-a a Campionatului național la fotbal Liga a II-a, FC Bucovina cedează în deplasare în fața echipei Nyva (Vinița) cu scorul de 1:2.

Primul gol (min. 68) a fost marcat din penalti în cea de-a doua repriză de către Anton Bartak (FC Bucovina). Gazdele au reușit să egaleze scorul în minutul 84 prin Volodymyr Savoșko. Al doilea gol a fost marcat din penaltu de același Savoșko la finalul celei de-a doua reprize, mai exact în timpul adăugat de arbitru (90+2).

După înfrângere echipa cernăuțeană, de pe locul patru pe șașe, în clasamentul general cu 7 puncte la activ.

În actualul sezon echipa cernăuțeană a obținut doar 2 victorii, 1 egaluri și 3 înfrângeri. Lider în clasament este FC Kaluș (or. Kaluș, Ivano-Frankivsk) cu 11 de puncte, urmată de Cerkașcina-Akademia – 10 puncte și FC Mynai – 9 puncte. Pe 2 septembrie FC Bucovina dispune pe teren propriu de Podillia (Hmelnyțikyi).