Un nou eșec uimitor pentru FC Bucovina

skalas3

Antrenorul Viktor Mglyneț: Am primit goluri din vina noastră

În cadrul etapei a 19-a a Campionatului Ucrainei la fotbal Liga a II-a, FC Bucovina a fost învinsă pe teren propriu de Skala (Strii) cu scorul de 0:3. În minutul 16 jucătorii cernăuțeni au rămas în inferioritate numerică, după ce Iuri Boiciuk a fost eliminat de pe teren în urma unui cartonaș roșu. Oaspeții profită de situație și reușesc să marcheze două goluri în prima repriză. În repriza secundă gazdele încearcă din răsputeri să salveze partida, însă toate eforturile sunt sortite eșecului. În minutul 78 al meciului oaspeții reușesc al treilea gol și până la sfârșitul partidei nimic nu se mai schimbă pe tabela de marcaj. FC Bucovina are acum 14 puncte și ocupă locul 19 în clasamentul general. Pe 12 noiembrie echipa dispută ultimul meci din acest sezon împotriva echipei Polisia (Jytomyr). Antrenorul FC Bucovina, Viktor Mglyneț, a comentat înfrângerea. ”Evident, este greu să joci în inferioritate numerică chiar de la începutul partidei. Băieții au fost la înălțime și au creat momente periculoase la poarta adversarilor. Am primit goluri din vina noastră”, a spus Viktor Mglyneț.