Înfrângere pe terenul propriu pentru FC Bucovina

49688526

În cadrul celei de a 27-a etape a Campionatului Ucrainei la Fotbal din Liga I FC Bucovina este învinsă pe teren propriu de FC Poltava cu scorul de 0:2. Oaspeţii deschid scorul în minutul 22 al primei reprize, iar în minutul 33 aceştia reuşesc să-şi sporească avantajul după executarea unui corner. În minutul 72 echipa cernăuţeană rămâ­ne în inferioritate după ce Oleksii Klaka primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat de pe teren. Jucătorii FC Bucovina au luptat din răsputeri pentru a schimba situaţia de pe tabela de marcaj, însă toate încercările sunt sortite eşecului. La etapa actuală FC Bucovina se află pe locul 13 în clasamentul general cu 8 victorii, 7 egaluri şi 12 înfrângeri. Miercuri, FC Bucovina a dispus în deplasare de Obolon (Kiev).