FC TOM.studio, câștigătoarea Ligii regiunii Cernăuți la fotbal 2019

Screenshot_8

Finala Ligii regiunii Cernăuți la fotbal a fost disputată între echipele FC TOM.studio (raionul Chițmani) și FC Voloca (raionul Hliboca). În pofida faptului că FC Voloca era considerată marea favorită, de data aceasta norocul le-a surâs celor de la TOM.sdudio. Volocenii au pus accentul de jocul ofensiv și la începutul reprizei secunde conduceau cu scorul de 3:1. Cu toate acestea, TOM.studio profită din plin de gafele apărării volocenilor și reușește în minutul 74 să egaleze scorul 3:3. Spre finalul întâlnirii, Ilia Guțuleak de la TOM.studio trimite al patrulea gol în plasa volocenilor. Astfel, FC TOM.studio – FC Voloca, scor final 4:3. Cel mai bun jucător al partidei a fost desemnat Oleksandr Stepanov de la TOM. studio.